Osmošolci so se ta dan spoznavali z različnimi oblikami zasvojenosti. Letošnja tema je bila predvsem zasvojenost s telefoni in družbenimi omrežji. V delavnicah so skozi dejavnosti spoznavali sebe in se tako urili v krepitvi telesne in osebne samopodobe. V družbi učencev od 6. do 9. razreda so si ogledali interaktivno gledališko predstavo z naslovom “Ujeti se ne dam”, Ekološko kulturnega društva Za boljši svet. Kaj se zgodi najstnikom, ko ni telefona in kako preživeti dan v naravi? Na začetku začudeni, potem pa navdušeni. Skozi igro so se vživljali v različne like in posameznike, ki so zaradi tovrstne zasvojenosti drugačni in jih družba zavrača. Ta dan je bil učencem izziv in obenem podarjena neprecenljiva izkušnja, kako se spopadati s to tako množično zasvojenostjo sodobnega, današnjega časa.