Select Page

Gradiva za predmet domovinska in državljanska kultura in etika v 8. razredu

DKE 8, Ustanovitev podjetja

Pozdravljeni, že razmišljaš kaj o svoji prihodnosti? Že imaš zamišljeno v glavi svojo poklicno pot? Imaš veliko interesov in idej, vendar še ne veš, da lahko postanejo tudi "tvoj kruh"? 🙂 Danes se bomo začeli pogovarjati o temu, kako ustanoviti podjetje. To je zelo...

več...

DKE, 23. 4., Dan Zemlje

Pozdravljeni, kot veste, se ta teden združita predmeta DKE in BIO. Učiteljica Petra V. Žveplan vam je že dala navodila, vendar jih bom še enkrat tukaj ponovila: Na A3 list / v zvezek čez dve strani / na šeleshamer naredite miselni vzorec o največjih onesnaževalcih...

več...

DKE, 4.ura, Od razpisa do plače

Pozdravljen / -a, danes boste spoznali nekaj dokumentov, ki nas spremljajo pri iskanju službe in zaposlitvi. Do tega vas loči še kar nekaj časa, vendar je prav, da jih spoznate. Pri reševanju te naloge boste skoraj zagotovo potrebovali pomoč staršev, ki imajo s tem že...

več...

DKE, 2. 4. , 2. ura

Pozdravljen / -a, prejšnjo uro si raziskoval bolezen in pojme povezane z boleznijo. Upam, da zdaj bolj poznaš trenutno situacijo in ti je malo lažje pri srcu. Ker če smo o nečem informirani, se tega manj bojimo. Tvoja naslednja naloga je na spodnji povezavi. Rešitve...

več...