Gradiva za glasbeno umetnost za učence 9. razreda

Ponovitev

GLASBENA UMETNOST - 7. ura Ob zaključku osnove ali srednje šole, se ponavadi vedno dostojno poslovimo. To vedno vključuje tudi ples. Plesnih vaj na žalost niste mogli imeti je pa prav, da vsaj Ča ča ča in Angleški valček znate odplesati. 🙂 Že v eni izmed prejšnjih...

več...

ZIMZELENE POPEVKE

GLASBENA UMETNOST - 6. ura Kaj so popevke sigurno veš. Kaj pa pomeni zimzelene? Oglej si video ene najbolj znanih slovenskih popevk ZEMLJA PLEŠE, tokrat z zanimivo plesno točko. Ob poslušanju razmisli, kakšna je instrumentalna spremljava, ali je skladba zahtevna ali...

več...

GLASBA IN PLES – 2. del

GLASBENA UMETNOST - 5. ura Za začetek si poglej posnetek Odkrij ples v sebi. Razmisli, če lahko glasba ali ples pomagata pri reševanju problemov, boljšem počutju, odklopu od težav ... Nadaljujemo s plesom. 😉 Kako je šel čačača? Danes torej obravnavamo eno veliko...

več...

GLASBA IN PLES

GLASBENA UMETNOST - 4. ura Za začetek si oglej posnetek in ob gledanju razmisli, kaj zate pomeni ples. Kaj si predstavljaš pod pojmom ples? Skupinsko plesanje, plesanje v parih, balet, sodobni ples, "poskakovanje" na koncertih, ples na odru, ples na ulici, ples na...

več...

MUZIKAL

GLASBENA UMETNOST - 3. ura V današnji uri se bomo spoznali z MUZIKALOM (musical). Poglej si projekcijo MUZIKAL in poslušaj posnetke. Tvoja naloga: V zvezek napiši naslov Muzikal. Poglej in poslušaj odlomek iz muzikala Hair Let the sunshine in. Napiši, kakšna se ti zdi...

več...

GLASBA IN REKLAME

GLASBENA UMETNOST - 2. ura Kaj misliš, kakšno moč ima glasba? Si predstavljaš na primer film brez glasbe ali pa video igrico brez glasbe? Se ti zdi, da je glasba pomembna le sama zase, ali ima moč tudi kot ozadje nekega dogajanja? Kaj pa reklame? Kakšno vlogo ima...

več...

Preverjanje znanja GUM 9. razred

GLASBENA UMETNOST - 1. ura Nazadnje smo pri glasbi ponavljali snov in pisali objektivne kritike popularne glasbe. Nekateri ste tudi že pisali preverjanje znanja. Polovica preverjanja še ni pisala, zato vam ga prilagam. Škodilo ne bo, če boste rešili preverjanje tudi...

več...