PETEK, 15. 5.: PROŠNJA

Avtor: | 15.05.2020 | Nekategorizirano

Dragi devetošolci, dober dan!

Samo še en teden pouka na daljavo imate čas, da napišete in uredite tisto, kar še niste, med drugim tudi domače naloge (miselni vzorec od včeraj).

Misliva, da je boljše, če svoje obveznosti opravite že sedaj, v šoli pa bi počeli kaj bolj zabavnega.

OD POVEDI K BESEDILOM (1. del DZ: JEZIK)

Prejšnjo uro smo obravnavali besedilno vrsto pogovor, ki jo največ uporabljamo.

Nato pa ste v v DZ na strani 106 rešili naloge (od 2. do 6.).

1. nalogo pa bomo rešili kmalu v šoli, saj ste prebrali, da se 25. 5. začenja za devetošolce pouk zopet v šoli.

Danes bomo obravnavali drugo besedilno vrsto, ki jo tudi zelo pogosto uporabljamo, to je PROŠNJA. V DZ na strani 109 si preberite značilnosti prošnje ter rešite naloge na naslednjih dveh straneh (1. do 8. naloga). Zopet bomo nalogo 9. spustili, a obljubljava, da se bomo tudi o tej nalogi pogovarjali v šoli.

Besedilno vrsto sožalje si lahko samo preberete, saj sva prepričani, da znate izreči sožalje, če je potrebno.

Pridno delajte sproti in tudi za nazaj, če je potrebno.

učiteljici Nataša in Marjana