Zaključili smo projekt Teden umetnosti

Avtor: | 30.06.2022 | Nekategorizirano

Teden umetnosti je letos podnaslovljen ‘Umetnost, okolje in človek’. Umetnost na naši šoli živimo. Učence usmerjamo v aktiviranje umetniškega odziva na družbena vprašanja današnjega časa, pa naj gre za okoljsko problematiko in ekologijo ali pa za vprašanja strpnosti in enakopravnosti – proaktivnosti v smislu »slišati glas otroka«. Tokrat nam je pri tem uspelo aktivirati najvišje institucije v državi. V Tednu umetnosti so učenci plesali, peli, pesnili, likovno poustvarjali, dramatizirali, pisali scenarije, snemali filme, raziskovali okolico šole ter planirali aktivno preživljanje prostega časa s pomočjo prepleta uporabe digitalne tehnologije (mobilne aplikacije) in preverjanja znanja s področja glasbene umetnosti. Vse našteto smo združili v sprotno šolsko dogajanje, teden pa razširili v MESEC UMETNOSTI.

Utrinke si lahko pogledate na povezavi: https://video.arnes.si/watch/n3q1np0bns70