Select Page

Gradiva za tehniko in tehnologijo v 6. razredu

6TIT 15,16 – Ustvarjanje z lego kockami

Lep pozdrav 8. naloga Ta teden ustvarjamo z LEGO kockami. Na razpolago imate dve nalogi. Lahko sestavljate iz svojih kock, ali pa preko spletne strani. Sestavite avto, ladjo, letalo, hišo ali pa izdelajte predmet po vaši ideji (ne pretiravajte z zahtevnostjo). Svoj...

več...

6TIT 13,14 – Origami – žabica

Lep pozdrav 7. naloga Origami (japonsko 折り紙) je japonska umetnost, ki temelji na prepogibanju papirja v določeno skulpturo oz. lik. Beseda origami je zloženka iz japonskih besed ori (»pregibanje«) in kami (»papir«). Načrti za razne like so zapisani v diagramih,...

več...

6TIT9,10 – Stojalo za mobitel

Spoštovani učenci! 5. naloga Danes vas čaka peta naloga. Tudi tokrat boste za svoj izdelek uporabili material, ki ga imate prav gotovo doma. To je karton ali lepenka. Potrebovali boste še svinčnik, ravnilo, škarje, lepilo in še kaj. Izdelajte stojalo za mobitel oz....

več...

6TIT7,8 – Avto iz kartona

Spoštovani učenci! 4. naloga Danes vas čaka tretja naloga. Tudi tokrat boste za svoj izdelek uporabili material, ki ga imate prav gotovo doma. To je karton ali lepenka. Potrebovali boste še svinčnik, ravnilo, elastiko, škarje, lepilo in še kaj. Izdelajte avto. Lahko...

več...

6TIT – Urejanje delovnega mesta

Lep pozdrav V tem tednu po urniku na daljavo zaradi praznika ni TiT. Kljub temu ti predlagam, da si urediš delovno mesto (prostor, kjer opravljaš delo na daljavo). Z vsakodnevnim delom na daljavo, urejena delovna miza ni ravno na vrhu naših prioritet. Če bo vaša miza...

več...

6TIT3,4 – Izdelava plošč

Spoštovani učenec Danes si boš ogledal, kako se izdelujejo polizdelki o katerih smo govorili prejšnji teden. Pogledal si boš kako se izdelujejo plošče. Najprej si oglej videoposnetek OBDELAVA LESA - IZDELAVA PLOŠČ, nato pa v zvezek zapiši: Kako izdelamo furnir? Kako...

več...