4. ZASAVSKI FESTIVAL MLADINSKEGA PESNJENJA

Avtor: | 17.04.2019 | Dogodki

Danes, 17. 4., smo imeli v dvorani Glasbene šole Trbovlje nadvse prijeten dogodek. Na Zasavski festival mladinskega pesnjenja, ki ga že 4. leto organizira naša šola, je prišlo okrog 100 učencev in njihovih mentorjev iz 8 osnovnih šol iz Zasavja. Letos smo prejeli 110 pesmi na temo Družina/Prijateljstvo/Sobivanje, nagrajenih pa je bilo kar 16 pesmi. Osrednji gost je bil pisatelj, pesnik, scenarist in dramatik Feri Lainšček. Društvo slovenskih pisateljev nam je namreč v sodelovanju z Javno agencijo za knjigo Republike Slovenije finančno omogočilo, da smo ga preko programa Povabimo besedo 2019 lahko povabili. Na koncu je nagrajencem ob prejemu nagrade tudi čestital. Naše druženje je bilo zares prisrčno.