ČETRTEK, 14. 5.: POGOVOR

Avtor: | 14.05.2020 | Nekategorizirano

Dragi učenci, pozdravljeni!

Še nekaj časa se bomo učili takole na daljavo, nato pa bomo zopet „skočili“ v šolske klopi. Se že veseliva, da se zopet vidimo „v živo“.

OD POVEDI K BESEDILOM (1. del DZ: JEZIK)

Kaj je značilno za uradna in neuradna besedila, ste napisali že v miselnem vzorcu (domača naloga od včeraj).  Danes v DZ (str. 103) preberite, katera uradna in neuradna besedila so najpogostejša.

POGOVOR je najpogostejša oblika sporazumevanja, v kateri sodelujeta vsaj dve osebi.

Pogovor lahko poteka neposredno (v živo) oziroma tako kot so pogovori najpogosteje potekali v zadnjih dveh mesecih – po telefonu ali prek sodobnih avdio in video povezav.

Preberite si različne pogovore in določite njihove vrste (DZ, str. 104, 105, nal. 1).

Nato pa v DZ na strani 106 rešite še naloge (od 2. do 6.), 7. nalogo pa bomo rešili, ko zopet pridemo v šolo.

Seveda se ne bomo pogovarjali o pikniku, ampak o tem, kako bi se v času koronavirusa vseeno lahko poslovili.

Predlagava, da o tem razmišljate tudi vi, a svoja vprašanja in zamisli prihranite za čas, ko bomo zopet v šolskih klopeh.

Do tedaj pa pridno delajte doma.

učiteljici Nataša in Marjana