DAN ŠOLE

Avtor: | 11.05.2019 | Dogodki, Novice, Ustvarjamo

Na DAN ŠOLE so vsi učenci raziskovali življenje in delo partizanske herojinje Tončke Čeč, po kateri ponosno nosi ime naša šola.

V nadaljevanju dneva so učenci od 1. do 5. razreda likovno poustvarjali in nastali so izjemni izdelki, ki so razstavljeni po šolskih hodnikih.

Učenci od 6. do 9. razreda pa so se zbrali v telovadnici, kjer so se lahko preizkusili v usvojenem znanju, saj so učitelji pripravili spletni kviz v aplikaciji Kahoot.

Najbolj uspešni so bili nagrajeni:

1. mesto so osvojili učenci 8. a,
  2. mesto so osvojili učenci 9. b,
  3. mesto pa so osvojili učenci 7. b.

V zadnjem delu današnjega dne smo se odpravili v Delavski dom Trbovlje, kjer so si vsi učenci ogledali moderno priredbo svetovno znane uspešnice Mali princ, ki jo je za nas pripravilo Ekološko-kulturno društvo za boljši svet. Naslovili so jo  Vzemi življenje v svoje roke  ̶  skozi oči Malega princa.

V predstavi Mali princ išče pomoč za svojo prijateljico. Mali princ na koncu le najde pogled ‘s srcem’, s katerim razoroži vse trde in vase zavarovane Zemljane.  Gledališka predstava je bila polna humorja, igra je potekala v interakciji z učenci, bila pa je tudi poučna.

Ob zaključku današnjega DNEVA ŠOLE se vsi strinjamo, da je bistvo očem nevidno, kajti kdor hoče videti, mora gledati s srcem.