DEBATNI TURNIR na državni ravni

Avtor: | 20.01.2020 | Nekategorizirano

V soboto, 18. januarja 2020, smo na šoli gostili Osnovnošolski DEBATNI TURNIR na državni ravni.

Vnaprej pripravljena debatna trditev je bila: Otroke bi morali zakonsko zavezati, da bodo skrbeli za starše v njihovi starosti.

Impromptu trditev pa se je glasila: Učenci in učenke bi morali v primerih, ko ne napišejo domače naloge, dobiti minus oz. nižjo oceno.

Debatiralo je 105 osnovnošolcev iz 16 slovenskih osnovnih šol. Med 35. ekipami so bile tudi tri iz naše šole: Hakuna Matata (Hana Stošicki, Maša Neja Golob, Maša Kurent), Guacamole (Vesna Zupančič, Staša Prelogar, Neva Hudarin) in Rožce (Lara Hočevar, Klara Košak, Ana Neža Detela).

Zmagali so debaterji in debaterke iz Osnovne šole Pod goro Slovenske Konjice, najboljši govorec pa je bil Lev Glumac iz Osnovne šole Domžale.

Fotografije zgovorno prikazujejo utrip tokratne debatne sobote.