Družina ogljikovodikov

Avtor: | 25.05.2020 | Nekategorizirano

Tako, dragi moji osmošolci.

Vesela sem, da ste že vsi pridobili oceno, zdaj pa samo še manjše korekture. Vedite, da vse šteje, tudi vaše javljanje, trud in zapisi v zvezek.  Zavedam se, da ste pred zelo zahtevno situacijo, učenja in razumevanja tako kompleksne in zahtevne snovi o družini ogljikovodikov na daljavo. Od vas pričakujem samo to, da natančno preberete snov,  po diapozitivih naredite zapis v vaše zvezke (če vam je zmanjkalo prostora, nabavite nove zvezke, ki jih boste uporabili v naslednjem šolskem letu pri kemiji) in preberite snov v vaših učbenikih. Zakaj tako?

• ker vsa kemija v 9. razredu temelji na družini ogljikovodikov
  • ker v učbeniku Kemija danes 2, za 9. razred ne najdete te snovi. Prepričana sem, da ne bo prehud zalogaj narediti zapis in prebrati snov z razumevanjem (lahko tudi večkrat zapored). Ko se vidimo v živo, razložim, pokažem z modeli, dokažem z eksperimentom, … dokler ne bo vsem razumljivo. Zdaj pa dovolj besedi in brž na delo:

NALOGA:

1. Klikni in preberi z razumevanjem:
  2. Naredi zapis v zvezek po diapozitivih.
  3. Pošlji dokazni material o zapisu.8. KEM DRUZINA OGLJIKOVODIKOV.2 del pptx