Filozofja za otroke – pomen besed “dobro” in “prav”

Avtor: | 23.03.2020 | Nekategorizirano

Pozdravček vsem mojim mladim filozofom 😉

Upam, da ste prav vsi zdravi in se dobro počutite.

Ker bo do nadaljnjega pouk potekal na daljavo, sem tudi za izbirni predmet FZO pripravila nekaj, kar vas bo morda spodbudilo k razmišljanju.

Kako bi z eno povedjo povzel/a videno?

1. Ali je možno, da imenujejo nekateri tisto, kar delajo, “dobro”, četudi s svojim delom drugim zelo škodijo?
  2. Ali je možno,da nekateri ljudje delajo stvari, za katere skoraj nihče ne misli, da so dobre, čeprav imajo od njih vsi veliko korist?
  3. Ali so lahko nekatera dejanja napačna, četudi z njimi nikomur ne škodujemo?
  4. Ali so lahko nekatera dejanja pravilna, če tudi z njimi nekaterim ljudem škodujemo.
  5. So možna dejanja, ki niso ne pravilna in ne napačna?
  6. Ali je možno, da so nekatere reči vedno pravilne in nekatere vedno napačne?

Svoja razmišljanja zapiši na list. Morda se spomniš kakšnega primera iz svojega lastnega življenja in tako svoje razmišljanje še bolj utemeljiš in podkrepiš.

Na trditev Vsi ljudje si pomagamo naredi še PNZ (pozitivno, negativno, zanimivo).

Svoja razmišljanja, ki si jih zapisal/a na list papirja fotografiraj in mi le-to pošlji na elektronski naslov – mojca.arh@os-toncke-cec.si

Za konec še ena uganka. Tisti, ki ugotovi rešitev, dobi v šoli nagrado 🙂

K razmišljanju lahko spodbudite tudi starše.

🙂

Sredi polja so korenček, pipa in premog.
Zakaj?

🙂

Toliko za enkrat. Se že veselim vaših razmišljanj, ki so prav vedno zanimiva in edinstvena.

Ostanite zdravi in navihani. Se vidimo kmalu 🙂

Mojca Arh