Intenzivne pevske vaje Otroškega pevskega zbora

Avtor: | 21.10.2019 | Nekategorizirano

V petek, 18. 10. 2019, in soboto, 19. 10. 2019, so v šoli za učence Otroškega pevskega zbora OŠ Tončke Čeč Trbovlje potekale intenzivne pevske vaje. Poleg sekcijskih in skupinskih vaj so se učenci med seboj povezovali prek različnih socialnih in športnih iger. V gospodinjski učilnici so si pripravili večerjo in zajtrk. Preden pa so se zavili vsak v svojo spalno vrečo, pa so si ogledali še animirani film Zapoj. V pevskem zboru je vsak pevec delček sestavljanke, ki tvori skupno sliko. S petjem urimo  potrpežljivost in zbranosti, z nastopi krepimo samozavest, poleg tega pa gojimo in razvijamo estetski čut in čut za sodelovanje. Zapojmo torej: “Glasba jezik je sveta, vsakdo jo razume, naj napolni srca vsa, ljubezni lačne ume. S pesmijo je lepši dan, z njo smo bogatejši, z vetrom zdaj zaplešimo, vsak dan bo srečnejši.” (J. Šuligoj – glasba, V. Rajter – besedilo: Glasba – jezik sveta)