Micro:bit – 4. razred

Avtor: | 17.04.2019 | Razredna stopnja, Ustvarjamo

Četrtošolci so danes po pouku ponovno raziskovali z Micro:biti. Ker so bile za malico banane, so dobili idejo, da bi lahko preizkusili ali sadje res prevaja električni tok. Nekaj banan, ki so ostale pri malici, smo žrtvovali v raziskovalne namene. Prevodnost banan smo preverili tako, da smo jih nadgradili v pravi glasbeni inštrument in nanje tudi zaigrali.

Vsi skupaj se strinjamo, da znajo biti banane tudi zabavne. Na koncu pa smo se z njimi še posladkali.

Naša šola je bila izbrana na razpisu novega projekta za spodbujanje sodobnih pristopov k razvoju digitalnih veščin v osnovnih šolah, ki ga organizirajo Code Week Slovenija, Center šolskih in obšolskih dejavnosti, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ter Microsoft Slovenija.
Prejeli smo 15 mikrokrmilnikov BBC Micro:bit, ki omogočajo ustvarjalno učenje in poučevanje, reševanje problemov na inovativen način, programiranje zabavnih iger, sestavljanje glasbenih inštrumentov.