Micro:bit

Avtor: | 10.04.2019 | Razredna stopnja, Ustvarjamo

Naša šola je bila izbrana na razpisu novega projekta za spodbujanje sodobnih pristopov k razvoju digitalnih veščin v osnovnih šolah, ki ga organizirajo Code Week Slovenija, Center šolskih in obšolskih dejavnosti, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ter Microsoft Slovenija.
Prejeli smo 15 mikrokrmilnikov BBC Micro:bit, ki omogočajo ustvarjalno učenje in poučevanje, reševanje problemov na inovativen način, programiranje zabavnih iger, sestavljanje glasbenih inštrumentov.
Učenci 4. razreda so izdelali igro, ki so jo poimenovali Spretne roke. Cilj igre je z zanko potovati po žici in se je ne dotakniti. Če pa se je dotaknemo, nas Micro:bit opozori. “Napravo” so izdelali sami s svojimi spretnimi rokami. Uporabili so znanje o električnem krogu, ki so ga pridobili pri urah naravoslovja in tehnike, ob tem pa smo se učili tudi programirati. Skupaj smo dokazali, da se lahko ob učenju še kako zabavamo.
Učenci so bili nad delom z Micro:biti navdušeni.
Tilen: “Delo z Micro:biti je zelo zabavno, upam, da bomo to počeli tudi v višjih razredih.”
Sara: “Zelo rada programiram. Programiram tudi doma. Micro:bit je zelo zabaven.”
Teja: “Igra z Micro:biti je zelo “cool”.
Vito: “Delo na računalniku je zelo zabavno, sploh, če delamo z Micro:biti.”
Loti: “Delo na Micro:bitu je zelo poučno, hkrati pa tudi zabavno. Ko smo programirali smo se ob tem zelo zabavali.”
Hana: “Micro:bit je zelo zabaven, a pri njem moraš biti spreten.”