Multisenzorna soba ali raj za otroke

Avtor: | 12.10.2018 | Nekategorizirano

Z učenci oddelka NIS smo prvič skupaj preizkusili našo novo pridobitev, multisenzorno sobo, za katero se še enkrat zahvaljujemo vsem, ki ste nas podprli.

Multisenzorni stimulacijski pristop, ki ga v specialno opremljenem prostoru z izbrano opremo ponuja koncept »snoezelena« je manj poznan. Številni dražljaji iz okolja delujejo na receptorje naših čutil. Senzorni sistem omogoča sprejemanje dražljajev iz okolja in vpliva na naše delovanje v okolju. V vsakdanjem okolju ni dovolj ustreznih dražljajev ali pa jih je preveč, zato je multisenzorna soba prostor, kjer ni motečih dražljajev, ki bi odvračali pozornost. Mehke sedežne blazine, vibracije, sproščujoča glasba, vodni stolp, svetlobni učinki z možnostjo prilagajanja barv in bazen z žogicami nudijo poleg sproščanja tudi raziskovanje otrokovega sveta.

Stremimo k temu, da učencem s postopno stimulacijo čutov nudimo ugodje, sprostitev ter jih s strokovnimi metodami pripravimo za boljše nadaljnje delo, učenje in druženje z vrstniki.