NACIONALNI MESEC SKUPNEGA BRANJA 2018

Avtor: | 07.09.2018 | Dogodki, Obvestila, Predmetna stopnja, Razredna stopnja

Tudi naša šola se pridružuje Nacionalnemu mesecu skupnega branja 2018, ki bo potekal od 8. septembra do 8. oktobra 2018. V tem mesecu se bodo po vsej Sloveniji odvijale različne dejavnosti za spodbujanje bralne pismenosti in širjenje bralne kulture.

Organizacija združenih narodov za izobraževanje, znanost in kulturo (UNESCO) je z mednarodnim bralnim društvom je pred več kot 50. leti razglasila 8. september za mednarodni dan pismenosti.

Ta dan se bo na naši šoli tudi uradno začela sezona BRALNE ZNAČKE.

Vsi učenci od 3. do 9. razreda, ki boste osvojili bralno značko v času NACIONALNEGA MESECA SKUPNEGA BRANJA, torej do 8. oktobra 2018, bodo postali NAJ BRALCI naše šole v bralni sezoni 2018/2019.

Učenec, ki osvoji BRALNO ZNAČKO, se vpiše na seznam NAJ BRALCEV v šolski knjižnici.