Nemška bralna značka

Avtor: | 23.06.2021 | Nekategorizirano

Na naši šoli skozi celotno šolsko leto pri učencih spodbujamo njihovo bralno kulturo skozi različne dejavnosti. Zavedamo se, da je branje zelo pomembno za vse generacije. Zato smo letošnje priprave za nemško bralno značko izvedli malo drugače. K našim uram smo povabili udeležence tečajev nemškega jezika Večgeneracijskega centra Zasavje (Zasavska ljudska univerza), ki spodbuja vključevanje različnih ranljivih skupin (starejša populacija) v neformalno izobraževanje. Kako je to izgledalo v praksi?  Starejši udeleženci so prevzeli vlogo mentorjev, mlajši pa so jim prisluhnili in dodajali svoje mnenje. Sledilo je tekmovanje za bralno značko EPI LESEPREIS v okviru založbe DZS. 49 zlatih priznanj, 2 srebrni priznanji ter 2 priznanji za sodelovanje nam dajejo dodatno potrditev, da smo nekaj naredili prav. Kaj pa so na koncu povedali učenci in udeleženci VGC Zasavje? Pravijo, da je bila ura zanimiva, odlična, medgeneracijska, prekratka, zabavna. poučna ter povezovalna. Zabavno je bilo predvsem dejstvo, da sta bili pri isti uri babica in vnukinja. Drugo šolsko leto se zagotovo spet vidimo!

učiteljica Nina Vučilovski