Obdelava živil in priprava jedi

Avtor: | 25.03.2020 | Nekategorizirano

Dragi šestošolci!

Danes vas pri gospodinjstvu čaka praktična naloga, ob kateri boste ponovili že poznano učno snov.

Ker je danes materinski dan bi bilo super, da mamicam pomagate pri pripravi kosila ali večerje. Če vam starši dovolijo, lahko tudi sami (ali pa skupaj z njimi) pripravite palačinke, katere smo pripravljali tudi v šoli. Prilagam recept (palačinke lahko naredite tudi po svoje).  –> RECEPT ZA PALAČINKE

Vaša naloga je, da dobro opazujete starše pri pripravi kosila in jim tudi pomagate. Nato rešite učni list. Pri reševanju naj vam bo v pomoč miselni vzorec. –> OBDELAVA ŽIVIL IN PRIPRAVA JEDI

Če imate računalnik, učni list izpolnite (pišite v rumene okvirčke!) in mi ga danes pošljite na moj e-mail: sasa.klancisar@os-toncke-cec.si. Če te možnosti nimate, si naloge in rešitve prepišite na list, ki mi ga boste oddali, ko se zopet vidimo. Če mi boste učni list oddali v šoli, mi to SPOROČITE NA MOJ E-MAIL!

Učni list –> DELOVNI LIST_GOSPODINJSTVO_ZA_IZPOLNJEVANJE

Mamice lahko presenetite tudi s pogrinjkom. Ideje najdete v delovnem zvezku (str. 36 – 38).

Ostanite zdravi!

Vaša učiteljica Saša 😊