Obiskali so nas vrstniki OŠ Ivana Kavčiča z Izlak✍️🤝

Avtor: | 25.03.2024 | Nekategorizirano

Kot smo napovedali, nadaljujemo s projektom Radi pišemo z roko 2024.

Najprej so učenci prejeli pisma sovrstnikov OŠ Ivana Kavčiča z Izlak, nato so jim odpisali, danes pa so se srečali “v živo”.

Povabili smo jih v našo učilnico na prostem, kjer smo jih sprejeli z zapestnicami prijateljstva.

S prstnimi odtisi smo družno ustvarili dve sliki na identičnih slikarskih platnih – za vsako šolo svoje.

Goste smo popeljali po šoli, nato pa do Delavskega doma Trbovlje, kjer smo jim pripravili kratko predstavitev znamenitosti/posebnosti našega mesta:

• Delavski dom Trbovlje,
  • Zasavski muzej Trbovlje,
  • Mladinski center,
  • Knjižnica Toneta Seliškarja.

Sledil je ogled zunanje razstave pred muzejem ob 10. obletnici zadnje rudarske stavke, nato pa smo se odpravili do parka, kjer stoji monolit.

Preden so si učenci pomahali v slovo in se poslovili, smo že snovali ideje, kdaj jim bomo vrnili obisk.

Radi bi se jim tudi zahvalili za skrito presenečenje, ki so nam ga pripravili …

Hvala, dragi novi prijatelji z Izlak!

Slika pa že krasi steno v naši šolski knjižnici.