OTVORITEV MULTISENZORNE SOBE

Avtor: | 10.10.2018 | Nekategorizirano

V petek, 5. 10. 2018, smo uradno otvorili novo pridobitev šole, multisenzorno sobo. To je prostor, kjer imajo učenci na razpolago pripomočke, ki delujejo stimulativno na človekova čutila. Prostor je namenjen vsem učencem, ki v določenem trenutku potrebujejo sprostitev in umirjanje. Z uporabo multisenzorne sobe želimo izboljšati razpoloženje učencev, povečati koncentracijo in spomin ter jih razbremeniti, sprostiti in pomiriti. Na ta način lahko vplivamo tudi na zmanjšanje vedenjskih težav pri učencih.

Dogajanje na otvoritvi so popestri naši učenci, ki so vključeni v šolski pevski zbor in recitatorji. Na orffova glasbila so zaigrali učenci oddelka NIS.

Otvoritve so se udeležili častni gostji državna sekretarka na Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport Martina Vuk in županja Jasna Gabrič ter donatorji. Vsem, ki ste na kakršen koli način pripomogli in nas podprli pri tem projektu, se iskreno zahvaljujemo. Veselimo se vsakega trenutka preživetega v multisenzorni sobi.