Otvoritveni debatni turnir na OŠ narodnega heroja Maksa Pečarja

Avtor: | 16.10.2023 | Novice, Tekmovanja

Na Črnučah je potekal letošnji prvi OŠ debatni turnir na državni ravni. Pomerilo se je 20 ekip. Številni učenci so se udeležili tudi debatnih delavnic. Našo šolo je zastopala ekipa 3 mušketirji:

1. govorka: Ela Brina Sikili
  2. govorka: Brina Jež
  3. govorec: Urh Pertinač Baš.

Že en mesec prej smo se začeli pripravljati na debatno trditev: »Nasprotujemo prepričanju, da so dolgotrajna razmerja (romantična in prijateljska) več vredna od kratkotrajnih.«

V prvem debatnem krogu smo bili odlični in prav dobro smo se odrezali tudi v drugem krogu, ko smo bili na negacijski strani.

V tretjem debatnem krogu (po kosilu) smo debatirali na impromptu debatno trditev, za katero smo se lahko pripravljali eno uro in o njej še nikoli doslej nismo razmišljali: »Priljubljenost Barbik povzroča več škode kot koristi.«

Zadnji krog smo bili poraženi, a smo se kljub temu uvrstili na odlično 4. mesto med ekipami (z najvišjim številom skupnih točk). Med posamezniki sem se uspela uvrstiti na 6. mesto, Brina Jež je osvojila 11. mesto, Urh pa se je uvrstil takoj za njo – na 12. mesto.

Maša Kralj je bila tokrat časomerilka, petošolec Filip Simerl  pa se je udeležil delavnic za debaterje začetnike.

Najbolj pomembno pa je to, da je bilo ponovno zabavno in poučno, hkrati pa smo se vsi imeli zelo lepo.

Zapisala: Ela Brina Sikili, 8. b

Več slik

(Vir: spletna stran OŠ nh Maksa Pečarja)