Pestrost opraševalcev

Avtor: | 22.05.2020 | Nekategorizirano

Dragi šestošolci,

pred vami je raziskovalno delo na travniku in izdelava herbarija. Današnja naloga naj vam bo kot motivacija za opazovanje dogajanja v naravi. Z ogledom kratkih filmčkov želim v vas vzbuditi radovednost in zavedanje o tem, kako zelo so pomembni opraševalci za življenje nas vseh. Pa poglej, tako da klikneš na spodnje povezave:

Verjamem, da ste vsaj malo uživali in da bi znali odgovoriti na spodnja vprašanja:

1. Divji opraševalci so pogosto bolj učinkoviti. Naštej jih nekaj.
  2. Povej vsaj 5 razlogov, zakaj so čmrlji odlični opraševalci.
  3. Kakšna je velikost najmanjše in največje čebele samotarke in zakaj imajo takšno ime?
  4. Kako smo na naši šoli poskrbeli za pestrost opraševalcev?

NALOGA:

Danes ni potrebno pošiljati odgovorov. Pomembno je, da si si ogledal filmčke in da bi znal USTNO odgovoriti na vprašanja. Sicer pa si lahko posnetke ogledaš večkrat in prvi trije odgovori bodo kot na dlani. Kaj pa četrto vprašanje?  Zagotovo si že slišal za izraz “hotel za žuželke”…. No in zdaj verjetno je bolj jasno zakaj temu tako.

Zdaj pa brž v naravo in na praktičen ogled vsega tega. Ops, pa še to. 20. maj je bil svetovni dan čebel. Torej čebele so carice, saj imajo svoj dan.:)