Petošolci in Micro:bit

Avtor: | 26.04.2019 | Razredna stopnja, Ustvarjamo

Tokrat so Micro:bite programirali petošolci. Ker se v pomladanskih mesecih petošolci spopadajo s kolesarskim izpitom, jih je nekaj dobilo idejo, da bi izdelali semaforje. Iz odpadnih škatlic so izdelali ogrodje, ki so ga opremili z LED diodami. Razmislili so kako se prižigajo luči na semaforjih in se lotili programiranja. Naši semaforji prav zares delujejo, učenci pa imajo že polno idej kako bi sestavili križišče in dodali zvok ob rdeči luči za preganjanje dolgčasa ob čakanju.

Naša šola je bila izbrana na razpisu novega projekta za spodbujanje sodobnih pristopov k razvoju digitalnih veščin v osnovnih šolah, ki ga organizirajo Code Week Slovenija, Center šolskih in obšolskih dejavnosti, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ter Microsoft Slovenija.
Prejeli smo 15 mikrokrmilnikov BBC Micro:bit, ki omogočajo ustvarjalno učenje in poučevanje, reševanje problemov na inovativen način, programiranje zabavnih iger, sestavljanje glasbenih inštrumentov.