PONEDELJEK, 18. 5.: PONAVLJANJE

Avtor: | 18.05.2020 | Nekategorizirano

Dragi osmošolci, dober dan!

Večina izmed vas vedno upošteva najina navodila in nama pošlje takšno domačo nalogo, kot jo želiva. Nekateri nalog še vedno ne pošiljate pravočasno, včasih šele po najinem opozorilu.

Ker se bliža preverjanje in ocenjevanje, vam svetujeva, da natančno berete navodila in jih dosledno tudi časovno upoštevate.

PRAVOPISNE VAJE (petkova domača naloga)

Tri ure ste imeli čas, da ste prepisali pravopisne vaje, jih popravili, fotografirali in šele nato ste nama jih morali poslati. Prepisovali ste jih zato, ker si na ta način več zapomnite. Bliža se namreč pisno ocenjevanje, kjer bo tudi znanje pravopisa zelo pomembno.

Domača naloga na daljavo je obvezna, saj na ta način dokazujete, da delate. Če je še kdo ni naredil, naj to stori še danes.

PREMI IN ODVISNI GOVOR (ponavljanje)

Mati mesarica je zavpila: „ Agata, obrni se, da prideš živa na suho!“

„Agata, obrni se, da prideš živa na suho!“ je zavpila mesarica.

Mesarica je zavpila Agati, naj se obrne, da pride živa iz vode.

Domača naloga (obvezna za vse)

1. Izmisli si dva primera premega govora (vsebina naj bo povezana z Visoško kroniko).
  2. Zapiši ju tako, da bo spremni stavek najprej na začetku, nato pa še na koncu.
  3. Oba primera premega govora nato spremeni v odvisni govor.

Ocenjevanje znanja (vsa navodila boste dobili pravočasno) bo povezano z Visoško kroniko, zato lahko že danes začnete še enkrat brati odlomke v DZ.

Pridno delajte, saj bo kmalu konec šolskega leta.

učiteljici Nataša in Marjana