PONEDELJEK, 18. 5.: PRIPRAVA NA OCENJEVANJE ZNANJA

Avtor: | 18.05.2020 | Nekategorizirano

Dragi sedmošolci, dober dan!

Večina izmed vas vedno upošteva najina navodila in nama redno pošilja vse domače naloge, ki so obvezne. Nekateri nalog še vedno ne pošiljate pravočasno, včasih šele po najinem opozorilu.

Ker se bliža preverjanje in ocenjevanje, vam svetujeva, da natančno berete navodila in jih dosledno tudi časovno upoštevate.

NAVODILA ZA PREVERJANJE IN OCENJEVANJE ZNANJA

V torek, 19. 5. 2010, boste preverili svoje znanje, v ponedeljek, 25. 5. 2020, pa boste imeli ocenjevanje znanja.

Pisali boste 2. šolski spis, ki bo povezan z umetno pripovedko Frana Levstika Martin Krpan.

Vsa navodila o poteku ocenjevanja boste pravočasno dobili. Naj vas ne bo strah, saj bo spis takšen, kot ste jih v času pouka na daljavo in že prej v šoli veliko napisali (razmišljanje, pismo, opis doživetja).

PRIPRAVA NA OCENJEVANJE ZNANJA

Pripovedko o Martinu Krpanu smo obravnavali kar nekaj ur. Najprej ste jo poslušali in šele nato brali.

Današnjo uro se boste spomnili zgodbe, tako da jo boste poslušali ali pa še enkrat prebrali v DZ na strani 138–145. Med poslušanje oz. branjem pa si v LM ali zvezek zapišite:

glavne osebe, stranske osebe, kraj dogajanja, čas dogajanja, sporočilo.

Povezava:  https://www.youtube.com/watch?v=vKwTNzYXDUU

DOMAČA NALOGA (obvezna za vse)

Po e-pošti nama takoj, ko preberete navodila, torej še danes, pošljite sporočilo, da ste seznanjeni z datumom preverjanja in ocenjevanja znanja.

Prepričani sva, da boste uspešno opravili tudi to nalogo.

učiteljici Nataša in Marjana