PONEDELJEK, 4. 5.: OD POVEDI K BESEDILOM

Avtor: | 04.05.2020 | Nekategorizirano

Dragi sedmošolci, pozdravljeni!

Teden je prehitro minil, tako za vas kot tudi za naju. Vseeno pa upava, da ste se spočili in da bomo skupaj čim bolj uspešno zaključili šolsko leto. To seveda ni odvisno samo od naju, ampak predvsem od vas.

Zopet vam svetujeva, da delate sproti, upoštevate navodila, pošiljate domače naloge ter vprašate, če česa ne boste razumeli.

Poslali ste nama že kar precej zanimivih pisem, kjer ste upoštevali “poštarja Pavlija” in njegove nasvete o zgradbi pisma. Če pisma kdo še ni poslal, nama naj ga  pošlje danes.

PONAVLJANJE IN UTRJEVANJE

Kar nekaj ur smo obravnavali umetnostna besedila (nimajo praktičnega namena), danes pa bomo začeli z obravnavo vrste besedil (besedilne vrste), ki spadajo k neumetnostnim besedilom (imajo praktičen namen).

V DZ  (str. 57–59) reši naloge, s pomočjo katerih boš ponovil:

• kaj je besedilo;
  • kaj je značilno za  javno, zasebno, uradno in neuradno besedilo.

DOMAČA NALOGA

S pomočjo interaktivnih vaj na naslednji povezavi ponovite besedne vrste: samostalnik, glagol, zaimek, predlog.

(Najdete jih v prvem okvirčku – Oblikoslovje.)

Želiva vam uspešen začetek tedna.

učiteljici Nataša in Marjana