PONEDELJEK, 4. 5.: IVAN TAVČAR: VISOŠKA KRONIKA

Avtor: | 04.05.2020 | Nekategorizirano

Dragi osmošolci, pozdravljeni!

Teden je prehitro minil, tako za vas kot tudi za naju. Vseeno pa upava, da ste se spočili in da bomo skupaj čim bolj uspešno zaključili šolsko leto. To seveda ni odvisno samo od naju, ampak predvsem od vas.

Zopet vam svetujeva, da delate sproti, upoštevate navodila, pošiljate domače naloge ter vprašate, če česa ne boste razumeli.

Zadnjo uro pred počitnicami (v petek) ste imeli KD. Spoznali ste še eno Tavčarejvo delo, roman Visoška kronika. Nekateri ste nama že poslali rešeno križanko z napako in zapisali, kaj vam je bilo najbolj všeč. Na žalost si projekcije o čarovništvu vsi niste mogli pogledati. Pa nič zato, saj o čarovništvu v srednjem veku najbrž veste že veliko.

Tisti, ki naloge še niste poslali, morate to storiti danes. Naslednjo uro pa boste pregledali rešitve.

Zdaj pa najprej preglejte rešitve za Mačkova očeta (DZ str. 180, 181) in Naš maček (DZ str. 190):

Mačkova očeta Naš maček rešitve

RAZUMEVANJE UMETNOSTNEGA BESEDILA

Ivan Tačar je na svoji kmetiji na Visokem našel zapiske, s pomočjo katerih je napisal Visoško kroniko. Na KD ste izvedeli marsikaj o nastanku tega zgoodvinskega romana, danes pa boste  prebrali nekaj odlomkov iz življenja Polikarpove družine.

V DZ na straneh od 169 do 171  najprej preberite 1. nalogo in prvi odlomek iz romana ter rešite naloge  od  a do č. Nato pa preberite še ostala dva odlomka.

Če vas zanima, kaj se bo zgodilo, lahko preberete vse odlomke ali pa počakajte do naslednje ure.

Želiva vam uspešen začetek tedna.

učiteljici Nataša in Marjana