Razglasitev nagrajencev 8. ZASAVSKEGA FESTIVALA MLADINSKEGA PESNJENJA v Tednu umetnosti 2023

Avtor: | 30.05.2023 | Novice, Tekmovanja, Ustvarjamo

Letos smo zasavski festival mladinskega pesnjenja razpisali že osmič. Na zaključno prireditev, ki smo jo pripravili v okviru Tedna umetnosti 2023, smo povabili vse mlade ustvarjalce in njihove mentorje.

S sodelovanjem so nas razveselile osnovne šole iz Zagorja ob Savi, Šempetra v Savinjski dolini, Hrastnika in Dola pri Hrastniku ter dve šoli iz Trbovelj.

V zbornik smo uvrstili vseh 44 rap pesmi 50 mladih avtorjev po izboru njihovih mentoric.

Zbornik pesmi v e-obliki

Razširili smo tudi domet našega sodelovanja v lokalni skupnosti. Poleg večletnega sodelovanja z Glasbeno šolo Trbovlje in Občino Trbovlje, ki je pripravila simbolične nagrade za zmagovalce, smo se povezali še s Splošno knjižnico Toneta Seliškarja Trbovlje, ki prav tako podpira naša prizadevanja in je v sodelovanju z našo šolo poskrbela za udaren zaključek. Omogočili so, da nas je obiskal kreativni besedni ustvarjalec, pevec v skupini Orlek, Ježkov nagrajenec leta 2022, Vlado Poredoš.

Nagradili smo 17 vsebinsko izstopajočih pesmi. Zmagovalne avtorje smo razglasili in nagradili na zaključni prireditvi.

3. razred

KLEMEN KOVAČ, OŠ Tončke Čeč, mentorica: Urša Bajda

4. razred

AJDA JERAJ, OŠ Ivana Skvarče Zagorje ob Savi; mentorica: Janja Vozelj

VID KOVAČIČ, OŠ Tončke Čeč, mentorica: Mojca Prelogar

5. razred

MILOŠ TEŠIĆ, OŠ Ivana Skvarče Zagorje; mentorica: Nina JELEN

GAL KLANŠEK, OŠ Tončke Čeč; mentorica: Melita Lesar

TIAN PODLOGAR, OŠ Tončke Čeč; mentorica: Melita Lesar (glasba in nastop: Tanja B. Simnovčič in Urša Bajda)

MATIJA VIDMAR, OŠ Tončke Čeč; mentorica: Melita Lesar (glasba in nastop: Tanja B. Simnovčič in Urša Bajda)

6. razred

TINKARA BREGANT, OŠ Ivana Skvarče, Zagorje; mentorica: Darja Murn

TADEJ KOŽELJ, OŠ Tončke Čeč; mentorica: Iva Lah

LARA TREBUŠAK, OŠ Tončke Čeč; mentorica: Iva Lah

7. razred

LUCIJA VEBER, OŠ Šempeter v Savinjski dolini; mentorica: Valentina Toman Čremožnik

ŽIGA DEBEVC, OŠ Šempeter v Savinjski dolini; mentorica: Valentina Toman Čremožnik

STELA PRELOGAR, OŠ Tončke Čeč; mentorica: Marjana Eberlinc

DORIS TURČAN, OŠ NHR Hrastnik, Podružnica Dol pri Hrastniku; mentorica: Maja Klep

8. razred

PIKA PERME, OŠ Ivana Cankarja Trbovlje; mentorica: Blanka Gombac

9. razred

TESSA ERKER, OŠ Ivana Cankarja Trbovlje; mentorica: Blanka Gombac

DINO KOBINOVIĆ, OŠ narodnega heroja Rajka Hrastnik; mentorica: Tanja Kresnik

ISKRENO ČESTITAMO VSEM MLADIM AVTORJEM!