Robotika – Učenci OŠ Tončke Čeč gostovali na STPŠ

Avtor: | 21.01.2019 | Nekategorizirano

Veste, da naša šola že tretje leto sodeluje z območno obrtno zbornico. Z njihovo pomočjo spoznavamo poklice, ne samo teoretično, temveč tudi v praksi. Tako smo to leto obiskali frizerski salon Saša, kjer smo delali frizure (na lutki, seveda, saj smo še osnovnošolci), se seznanili z vrstami trajnih kodranj, z beljenjem in barvanjem las, z vrstami barv, z načini striženja nekdaj in danes, ogledali smo si tudi orodje, da ne rečem orožje, ki so ga včasih uporabljali frizerji. Slik na žalost ni, ker je imela učiteljica pokvarjen telefon.
Drugo raziskovanje je bilo v robotiki. Štirje obiski na STPŠ v Trbovljah so nas še bolj navdušili za te vrste konjička, pa seveda tudi resno delo. Bilo nas je pet, ki jih robotika navdušuje in zanima do te mere, da smo bili pripravljeni za to žrtvovati tudi kak popoldan. Jona, Lara, Neža, Timi in Tilen smo se zelo zabavali, pa tudi kaj resnega naučili in si v mislih in besedah še enkrat potrdili, da je robotika prava stvar.