“Šolski dogodki in odmevčki” na odru

Avtor: | 06.05.2018 | Novice, Tekmovanja, Ustvarjamo

Pomladni meseci so tudi letos aktivni za naše šolske gledališčnike. Združili smo moči in ustvarili avtorsko predstavo »Šolski dogodki in odmevčki« v kateri nastopa kar 27 učencev. Tončka teater I. in II. (učenci druge in tretje triade redne osnovne šole) ter Kreativci (učenci oddelkov prilagojenega programa z NIS) so dokazali, da skupaj zmorejo več – s svojimi idejami so  aktivno soustvarjali predstavo in na oder postavili zabavne, razgibane in doživeto odigrane prizore iz šolskega vsakdana .V marcu so se predstavili učencem naše šole, v Domu Svobode pa nastopili še na Perkmandeljčevem odru. V aprilu so se udeležili Festivala gledaliških sanj kjer so si ogledali nekaj zanimivih predstav in se odlično znašli na  odrskih deskah Pionirskega doma v Ljubljani. Predstava “Šolski dogodki in odmevčki” se je na omenjenem festivalu uvrstila med 3 najizvirnejše predstave (od 47 sodelujočih)!

Gledališčnike boste lahko »ujeli« še v tednu kulture, natančneje 15. maja, na dobrodelni prireditvi naše šole »Kultura po naše« v Delavskem domu Trbovlje.

foto: Jože Maček, JSKD