SREDA, 20. 5.: PRIPRAVA NA OCENJEVANJE ZNANJA

Avtor: | 20.05.2020 | Nekategorizirano

Dragi učenci, pozdravljeni!

Prejšnjo uro sva vas opozorili, da se bliža preverjanje in ocenjevanje znanja. Danes vam prilagava navodila, ki jih natančno preberite.

NAVODILA ZA PREVERJANJE IN OCENJEVANJE ZNANJA

V petek, 22. 5. 2010, boste preverili svoje znanje, naslednji petek, 29. 5. 2020, pa boste imeli ocenjevanje znanja.

Pisali boste 2. šolski spis, ki bo povezan z romanom Ivana Tavčarja Visoška kronika.

Vsa navodila o poteku ocenjevanja boste pravočasno dobili. Naj vas ne bo strah, saj bo spis takšen, kot ste jih v času pouka na daljavo in že prej v šoli veliko napisali (razmišljanje, opis doživetja).

Prav tako ima večina izmed vas že štiri ocene, tako da ta ocena pri večini učencev ne bo vplivala na zaključno oceno.

PRIPRAVA NA OCENJEVANJE ZNANJA

Prejšno uro ste ponovili premi in odvisni govor.  Domače naloge nama ni bilo potrebno poslati. Nekateri pa ste to vseeno naredili.

Opazili sva, da nekateri navodila berete površno:

1. Izmisliti ste si morali dva primera premega govora, ne pa samo enega.
  2. Pred veznikom v odvisnem govoru je vedno vejica (podredno zložena poved).
  3. Če je spremni stavek na koncu, stoji namesto pike vejica.
  4. Če je spremni stavek na koncu, ga za klicajem in vprašajem (v dobesednem navedku) pišemo z malo začetnico.

Ker bo ocenjevanje znanja povezano z Visoško kroniko, sva vam že zadnjič svetovali, da še enkrat preberete odlomke v DZ.

Danes pa vam svetujeva, da se na ocenjevanje pripravljate tako, da še enkrat pregledate vsebino KULTURNEGA DNEVA, predvsem tiste dele, ki so povezani z vsebino Visoške kronike.

DOMAČA NALOGA (obvezna za vse)

Po e-pošti nama takoj, ko preberete navodila, torej še danes, pošljite sporočilo, da ste seznanjeni z datumom preverjanja in ocenjevanja znanja.

Prepričani sva, da boste uspešno opravili tudi to nalogo.

učiteljici Nataša in Marjana