SVETOVNI DAN ZEMLJE – 22. APRIL 2021

Avtor: | 22.04.2021 | Eko šola, Nekategorizirano

Dan Zemlje je praznik vseh Zemljanov. Vsako leto bolj se zavedamo pomena planeta, ki nam nudi vse. Letošnji dan Zemlje nas opozarja, da se ne moremo več vrniti v prejšnji način življenja, čeprav se življenje počasi vrača v normalno stanje. Nagovarja nas, da lahko vsak posameznik »z lastnimi rokami« in spremenjenimi navadami pripomore k preprečevanju naravnih katastrof in uničenju našega naravnega okolja.

Letošnja tema, ki jo vsako leto razglasi organizacija EARTHDAY.ORG, je »Obnovimo naš planet«. Postavljenih je pet stebrov obnove – sajenje dreves, hrana in okolje, globalno čiščenje Zemlje, klimatska pismenost in globalni izziv za Zemljo.

Na naši šoli smo se o dnevu Zemlje pogovarjali pri urah pouka, v letošnjo temo smo odeli glavni pano pri vhodu, izvedli ustvarjalne popoldanske delavnice, kje so učenci ustvarjali iz odpadnega materiala in izdelali video s sporočilom, ki nagovarja vse ljudi k spremembi. Vsak posameznik in vsako dejanje šteje.

S soncem obsijan dan Zemlje vam želi OŠ Tončke Čeč.

Ostanite EKO!