Teden otroka

Avtor: | 21.10.2019 | Dogodki

Tudi na naši šoli je v začetku tega meseca, od 7. do 11. oktobra, potekal Teden otroka, osrednja tema je bila Naše pravice. O načrtovanih dejavnostih smo starše in otroke obvestili s plakatom v vetrolovu šole. Ježek, izdelan iz časopisnega papirja, je z nabranimi hruškami in jesenskimi listi vabil učence k  vsakodnevnim aktivnostim.

V ponedeljek smo tako izkoristili pravico do igre in kar dve šolski uri namenili igri na šolskem igrišču, telovadnici ali igrišču Partizan.

V torek so prvošolci in drugošolci lahko uživali v igri z igračami, ki so jih prinesli od doma. Tretješolci so se pogovarjali o pravicah otrok in podpisali razredno listino pravic.

V sredo je za učence prve triade, ki so prispevali igračo za igro Podarim-dobim; Iz digitalnega v realni svet igrač, potekal srečelov. Ta dan smo v vseh razredih prve triade čas namenili tudi zdravi prehrani in pripravi zdravih obrokov.

Četrtek je bil namenjen kino predstavi, ogledali smo si film Čudežno potovanje v Oz.

V petek so se učenci, pod vodstvom zunanje izvajalke Vesne Urbanija Duh, razgibavali v šolski telovadnici.