Trajnostna mobilnost v OŠ – Gremo peš s kokoško Rozi

Avtor: | 20.09.2020 | Nekategorizirano

TRAJNOSTNA MOBILNOST V OŠ

Gremo peš s kokoško Rozi

• SAMOSTOJEN OTROK JE PONOS VSAKEGA STARŠA.
  • OTROCI, KI SE GIBLJEJO, SO BOLJ ZDRAVI.
  • POT V ŠOLO JE LAHKO ZABAVNA IN SPROŠČUJOČA.

NAMEN =

• sprememba potovalnih navad,
  • zmanjšanje motoriziranega prometa v okolici šole,
  • spodbuditi gibanje otrok in krepiti njihovega zdravja.

V času Evropskega tedna mobilnosti, od 21. 9. do 25. 9.2020, bodo učenci od 1.–5. razreda ter učenci 8. a, 8. b in 9. a, v okviru projekta Trajnostna mobilnost v vrtcih in osnovnih šolah sodelovali v aktivnosti Gremo peš s kokoško Rozi. Starejši učenci bodo poudarek namenili pripravi predlogov za urejanje šolskega okoliša po načelih trajnostne mobilnosti, ki jih bodo posredovali Občini Trbovlje.

Skupaj z učitelji in ob podpori staršev se bomo trudili vsak dan v šolo prihajati na trajnostni način, ravno tako iz šole domov ter se na tak način gibali tudi v popoldanskem času. Za trajnostne prihode bodo učenci nagrajeni z ustreznimi igralnimi kartami, ki jih bodo ob koncu tedna uporabili v različnih igrah, prilagojenih glede na starostno stopnjo. Vsak dan bodo izpolnjevali potovalne dnevnike in na razredni plakat zabeležili, koliko učencev je v šolo prišlo po načelih trajnostne mobilnosti. Skupne podatke bomo zabeležili tudi na šolski plakat v avli.