V sodelovanju z MCT gostimo skulpturo PUSTI MI (OD)RASTI

Avtor: | 17.10.2018 | Dogodki, Obvestila

V naši šolski knjižnici si lahko ogledate skulpturo – kompozicijo, ki je nastala v okviru mladinske izmenjave »Acceptence is the Key« in so jo poimenovali PUSTI MI (OD)RASTI – angleško LET ME GROW (UP). Izmenjava je bila usmerjena v tematiko medvrstniškega nasilja (angleško bullying).

V izmenjavi je sodeloval tudi Mladinski center Trbovlje in želijo si, da bi kompozicijo videlo čim več otrok in mladostnikov.

Kompozicija je sestavljena iz dveh komponent, rože in rok. Roža predstavlja vse žrtve, ki se bodo morale, če bodo želele preživeti, prilagoditi na novo okolje, ki jim ga bodo ustvarile roke. Roke predstavljajo nasilneže oz. ustrahovalce, ki ustvarjajo svet, neprijazen do vseh. Čudež narave je v tem, da se rože vsakič znova prilagajajo okoliščinam in kljub vsej negativi ponovno zacvetijo.

Skulptura bo v naši šolski knjižnici na ogled do 19. novembra 2018.