Začni mlad, tekmuj pošteno

Avtor: | 20.09.2019 | Dogodki

Atletska zveza Slovenije je tudi letos  pripravila množično akcijo, s katero želi spodbuditi otroke k prvim atletskim korakom in jih ozavestiti o pomenu zdravega načina življenja.

Naša šola se že četrto leto pridružuje najbolj množičnemu teku otrok v Sloveniji »Začni mlad, tekmuj pošteno«, ki se ga je lani udeležilo preko 20 000 otrok iz 185 osnovnih šol in vrtcev iz celotne Slovenije.

Tako smo se v četrtek, 19. 9. 2019, na zunanjem igrišču Osnovne šole Tončke Čeč najprej ogreli, naredili nekaj dinamičnih razteznih vaj in vaj za moč, potem pa se z otroško radostjo pognali v tek. Sodelovali so vsi učenci in učenke 1. triade in oddelkov NIS, v pomoči 5. a razreda, skupaj 150 otrok.

Za pomoč pri organizaciji prireditve se zahvaljujem učenkama Loti in Niki Gaji ter učencu Vitu iz 5. a razreda in razrednim učiteljicam.

Marjan Knaus